המלצות

מסלולי טיול עם מים

נחל אל על
המסלול המלא בנחל אלעל חשוף ברובו הגדול לשמש ומתאים מאוד לחורף. אך אם יוצאים לנחל מכיוון אבני איתן, מתחילים לרדת בשביל ובמקום שמתחילה הצמחיה, לאחר הליכה קצרה, עולים על שביל משני המושך ימינה ומגיעים לבריכת קצינים קטנה וקסומה.

נחל אפיק מעיין אפיק
פארק הירדן
ממקורותיו לרגלי החרמון זורם לו הירדן, תחילה בנחת בעמק החולה ואח"כ מתחתר ברמות הבזלת של הגליל המזרחי ויוצר את מה שאנו מכירים בשם "הירדן ההררי". בפארק הירדן עוברים מי הירדן לזרימה איטית ושקטה בכמה ערוצים מקבילים, עד שהם מגיעים לחופה הצפוני של הכנרת. 
הכניסה בתשלום
כאן נמצא גם אתר אבו קיאק לשייט קיאקים בירדן: שייט נינוח ושקט מתאים לכל המשפחה.
טל. 04-6922245.

מעיינות עדן – עיינות סלוקיה
על כביש 87 לאלוני הבשן, כ800 מ' ממזרח לפנייה לקצרין יש פינת חמד עם מים זורמים. בין שרידי הכפר קצביה הוזרמו מי מעיינות  בתעלות ובריכות קטנות בין אבנים ומפלונים זעירים ויצרו פינה מקסימה. יש אפילו בריכות שכשוך רדודות שבהן ניתן להכניס את הרגליים (או את הילדים...)
מכאן מעבירה חברת מי עדן את מי המעיין למפעל שלה באיזור התעשיה בקצרין. מי שמעניין אותו איך מגיעים המים לבקבוקים יכול לבקר במרכז המבקרים של מי עדן.. 
הביקור במי עדן בתשלום. במעיינות עדן – חינם.

 
מעיינות עדן  – עיינות סלוקיה


מפל  עיט
על כביש 808 מרמת מגשימים לקצרין, לפני מושב אניעם יש תצפית נחמדה אל המפל של נחל עיט – אחד מיובליו של נחל יהודיה.
יפה במיוחד בחורף כאשר יש שפע מים במפל, אבל גם בקיץ כשאין הרבה מים. לפחות אין צורך להתאמץ כי התצפית למפל נמצאת ממש על הכביש וההליכה קצרה מאוד.

 
מפל עיט
 
המג'רסה
בקייץ כשחם, חם מאוד, ואז, הכי נעים לטייל בתוך המיים הקרירים. רשות שמיורות הטבע הכשירה את נחל המג'רסה למסלול נינוח של כשעה בתוך המיים. הכניסה בתשלום.


 
עמק הבטיחה
בנחל זאכי המסלול ארוך יותר ופחות מסודר. מומלץ רק למי שמכיר את האיזור ויודע לשחות. 

עמק הבטיחה   
בריכת המשושים
 מעל מושב חד נס, פונים ימינה לפי השילוט. לאחר ירידה קצרה מגיעים לבריכה גדולה שקירותיה בזןלת שחורה ומימיה קרירים. כיף אמיתי.

אם ממשיכים בכביש המגיע לבריכת המשושים לכיוון קצרין, לאחר כמה ק"מ יורדים מהכביש בצד שמאל (מערבה)  דרך עפר קצרה תוביל אתכם לבריכת אל עלמין המסתתרת בין העצים הגבוהים. 
ציפי: 052-4204222 | ג'ימי: 052-2543323| טלפון: 04-6763406 | פקס: 04-6763405 | Email: jimyjeep@gmail.com