לפני הרומנטיקה קצת גיאולוגיה:לפני הרבה הרבה שנים היו ברמת הגולן הרי געש פעילים. מ"קו התלים" שורה של הרי געש כבויים התוחמים את הגולן ממזרח, נשפכו פעם נהרות של לבה שכיסו את הרי הגיר שהיו כאן לפני כן. כך נוצרו מישורי הבזלת של הגולן. בשולי הגולן, בכבישים המטפסים מחמת גדר, או מכורסי לדרום רמת הגולן ניתן לראות יפה את נקודת המפגש בין הגיר הקדום לבזלת המכסה אותו.מה היה לנו?כיסוי בזלת על מסלע קדום. ועוד – מתורכיה בצפון ועד מרכז אפריקה בדרום (עד לקנייה) נוצר סדק ענק. הגיאולוגים קוראים לו השבר הסורי אפריקאי, והוא מתהדר במקום הנמוך ביותר בעולם (כן, ים המלח שלנו).מה עוד יש לנו?רמה בזלתית ובמערבה שקע ענק: במילים אחרות: גולן וכינרת.מי שהנושא מרתק אותו ימצא חומר מחכים ומעניין בספר של דורון מור: הגולן – ארץ הרי הגעש (הוצאת אקדמון 1994).ולמה כל ההסבר המסובך הזה?כי כך נוצר המצוק ועליו תצפיות נוף מהממות. תוסיפו לכך את השמש השוקעת מעל הכינרת והרי הגליל וקיבלתם את המקומות הכי יפים שאפשר למצוא.תצפיות רומנטיות לכיוון מערב

בראש ובראשונה -  מצפה אופירידיעות אחרונות בכתבה על 10 המקומות הכי רומנטיים בארץ לצפות מהם בשקיעה שהתפרסמה לקראת ט"ו באב(18.8.2008), קיבל מצפה אופיר מקום ראשון.

 

מהטיילת היוצאת מאפיק אל נאות גולן יוצא שביל קטן המוביל אל המצוק. אם תגיעו לפנות ערב תוכלו לצפות בשפני סלע על ערימותהאבנים שמסביב

בכולם תוכלו למצוא פינה שקטה ורומנטית, לשבת להתבודד מול הנוף כמובן – הכי יפה בשקיעה.

בין מבוא חמה לכפר חרוב מובילה טיילת שמכל פינה שבה נשקף הנוף המדהים של הכנרת.

 

אבל לא רק רומנטיקה:

מקום הקפיצה של מצנחי רחיפהכק"מ מדרום לקיבוץ מבוא חמה על כביש 98, מוליך מערבה שביל מסומן בירוק עד למצוק.כאן נאספים מידי סוף שבוע, במזג אויר מתאים, עשרות משוגעים לדבר, חגורים במצנח רחיפה צבעוני רצים על המצוק עד קצהו ומרחפים עם הרוח הקלילה מעל לקו המצוק שבין כינרת לגולן.

תצפיות לכיוון דרוםמוצב גליתכביש 98 יורד מדרום הגולן אל חמת גדר. בק"מ ה10 מובילה דרך עפר של כ100 מ' דרומה. (זהירות עם הרכב – בירידה מהכביש יש מדרגה קטנה).מכאן תצפית מרהיבה אל עמק הירדן, הירמוך,ותעלת הע'ור הירדנית .

צפון הגולן

דרך טובה מובילה מקיבוץ מרום גולן להר בנטל. מטפסים על הבונקר הנמצא במקום וצופים ל-4 רוחות שמיים: דרומה: אל רמת הגולן. מערבה: אל עמק החולה והרי הגליל והלבנון. צפונה: אל החרמון, ומזרחה: אל מעמקי השטח הסורי, חורבות קונייטרה החדשה, ואחריהם קונייטרה החדשה ועמק הבכא שבו התחוללו קרבות מלחמת יום הכיפורים .כולם ממש לרגלינו. במקום בית קפה נחמד שכשמו כן הוא "קופי ענן". קחו בחשבון שלמעלה קר בכמה מעלות מכל מקום אחר בגולן. תצפית קונייטרה על כביש 98, צפונה מעין זיוון, מצד ימין של הדרך- מצפור לכיוון קונייטרה. מחנה האו"ם, המציין את גבולנו עם סוריה- ממש קרוב קרוב. בקיץ תוכלו להינות מדובדבנים שמוכרים כאן הדרוזים, בחורף תקפאו בטח מקור אבל התצפית שווה את זה.

תצפיות אל הגולן מצידה המערבי של הכינרת יער שוייץ – על מורדות הרי הגליל התחתון המזרחי היורדים לטבריה ולכינרת.הר האושר – כנסיה פרנציסקנית על כביש 90 העולה מהכינרת לראש פינה.תל מוטילה – ליד בית הקברות של מושב אלמגור.

תצפיות נוף רומנטיות​