אופיר נפטר ב-1986 ממחלת כבד נדירה, כשהוא בן 16 בלבד. אופיר היה ילד חכם, בעל חוש הומור וחפץ חיים. דרכו של ג'ימי להתמודד עם הכאב הנורא על מות בנו היתה על ידי בנייה ועשייה, אופיר אהב מאוד את נופי הגולן והקמת מקום בטבע היתה הדרך המתבקשת להנציח את זכרו. מקום שעם ישראל יוכל להגיע אליו, להתפעל מיפי הטבע, משפע של פרחי בר בחורף, משקיעת השמש מעל הכינרת לעת ערב ומהנוף המדהים בכל עונות השנה.

 

בקצה השדות של גבעת יואב, בנקודה המתנשאת כ-450 מ' מעל הכינרת, אל מול הנוף של מרחבי הגולן, החרמון, הגליל, הלבנון והכינרת, הקים ג'ימי אתר תצפית, טיולים ופיקניקים מיוחד במינו המנציח את זכרו של בנו. במצפה ניטעו 16 עצי זית – כמניין שנותיו של אופיר, ישנם שולחנות לפיקניק, אפשרות למנגל (אנא, היזהרו באש, כבו היטב את הגחלים, ואל תשליכו אותם בוערים לפחי האשפה).אין מים ראויים לשתיה, אין שירותים, אבל יש המון המון נוף.

 

בחלקו העליון של המצפה חורשה נטועה של עצי בר בארץ ישראל: אלונים ואלות, חרובים וכליל החורש. החורשה ניטעה בצורה של פארק ע"מ לא להפריע לשפע פרחי הבר הפורחים כאן בחורף, מתוכם ראויים לציון הצבעונים ואירוס הגולן. 

אל מצפה אופיר מובילה דרך עפר טובה מהק"מ ה-9 בכביש 789 המחבר את מזרח הכינרת (כורסי) עם דרום רמת הגולן. המקום משמש גם בסיס יציאה לטיולים.שביל טיול מסומן יוצא ממצפה אופיר, יורד אל ביר א שגום (מקום בו היה ישוב יהודי עד שנות ה-20 של המאה העשרים), ואל קרן עין גב ומסתיים ליד מרכז המזון של קיבוץ עין גב.משך המסלול כ-4 שעות.הוא מתאים לעונות הקרירות, ויפה במיוחד בזמן הפריחה בחורף ובאביב.המסלול כולו חשוף לשמש, ובקיץ יש ללכת בו בשעות הקרירות. יש לדאוג להשארת רכב בסוף המסלול.

 

 

אתר מקו של קשת, ברשימת "100 המקומות הכי" בחר במצפה אופיר (מספר 7 ברשימה) כמקום היפה ביותר בארץ לשתות בו קפה.בואו גם אתם ותהנו מהנוף המרהיב.

ומנחם הורוביץ, בתוכניתו "שווה בדיקה" המשודרת כל ערב בערוץ 2, מצא שלא כל הישראלי מכוערים, יש גם ישראלים יפים המנקים ומטפחים את מצפה אובכתבה שפורסמה 

לכבוד יום העצמאות "תופסים מנגל" מציין מעריב מיום 22.4.15 את מצפה אופיר בין שמונת המקומות היפים ביותר ל"על האש"  המסורתי של החג

 

מצפה אופיר

מצפה אופיר ממעוף הרחפן​