טיולי ג'יפים

מיד לאחר מלחמת ששת הימים הגיע ג'ימי לרמת הגולן כבוקר צעיר.
עבודתו בעדר הבקר הביאה אותו במגע ישיר עם כל שביל וכל פינה בשטח. הוא בעצמו קבע את התוואי לרבות מהדרכים הנמצאות בשטחי המרעה.
עיקר מסלולי הטיול של ג'ימי ג'יפ הם בשיפולים המערביים של דרום רמת הגולן, היורדים בתלילות אל הכינרת - אזור המשמש כשטח מרעה לעדר הבקר של ג'ימי. זהו אזור  שפעם ניתן היה להגיע אליו רק ברגל.

 

 

תוכלו לבחור בין  מסלולים שונים של  שעתיים: נופים ופינות חמד נסתרות, מעיינות חיים ונחלים זורמים, תצפיות נוף מרהיבות לכל צפון הארץ, הסטוריה וארכיאולוגיה, טיולי לילה.
להלן כמה מהמסלולים שאותם אנו מציעים, ניתן לשלב בין המסלולים לטיול ארוך יותר, הטיולים יוצאים מכורסי או מבני יהודה שברמת הגולן.

 

נופים וריגושים

נצא מכורסי וניסע בין מטעי בננות וכרמים לעבר שטחי המרעה, נחצה את נחל סמך מספר פעמים בזרימתו, ונטפס לעבר מצפה אופיר או לחילופין לבונקרים שבסקופייה, לתצפית נוף מרהיבה אל כל חלקה הצפוני של הארץ מהגלבוע בדרום, הרי הכרמל, הגליל ועמק הירדן במערב ועד צפון הגולן והחרמון בצפון.ניסע לאורך המצוק של הגולן נגלוש לעבר ביר א שגום. שם, בצילם של עצי שיזף ענקיים נשמע את סיפורה של המושבה היהודית בני יהודה שנאחזה בגולן בסוף המאה ה 19. נרד בירידה תלולה אל הכינרת וחזור לכורסי.

 

בין שני הנחלים

מכורסי נעלה לכיוון מורדות רמת הלוויה וניסע מעל אפיקו המתפתל של נחל סמך, נגיע אל ה"מזלג" – מקום מפגשם של נחל אל-על ונחל סמך, בקיץ אפשר לשכשך בבריכות מיים קרירות, בצילם של עצי דולב ענקיים.נחזור אל נקודת ההתחלה דרך המוג'יה וחלקו התחתון של נחל סמך.המסלול מתאים בעיקר לקיץ ואז יש אפשרות למסלול הליכה של כ15 דקות במימי הנחל. יש להצטייד בנעליים מתאימות להליכה במיים.

 

 

מים ושמיים

דרך נחל כנף נטפס אל חורבות מזרעאת כנף, נבקר בשרידי בית הכנסת מתקופת המשנה והתלמוד ונצפה אל כל חלקה הצפון מזרחי של הכינרת. אח"כ נרד אל נחל שפמנון ואל הבטיחה, שם ניסע בינות לצמחייה העבותה הניזונה מהמיים הרבים שמושכים איתם נחלי הגולן הנשפכים לכינרת במקום זה.בקיץ ניתן גם לשכשך במים ובסוף הקיץ ניתן גם לטעום פירות בר טבעיים.לחילופין ניתן לוותר על מזרעאת כנף ולהגיע לתצפית לגבעה שמתחתיה, כך ישאר יותר זמן לטיול במיים בעמק הבטיחה.

 

 

 

ספארי לילי בג'יפים

בקייץ אנו מציעים חוויה מיוחדת במינה: לעת ערב, השמש שוקעת, תם החום הגדול, וזה הזמן לצאת החוצה אל הטבע הפתוח, להשקיף אל הרי הגליל המופזים באור האחרון של היום, ועל כתם המים הגדול והכחול מתחתינו – הכינרת.אנו יושבים בג'יפ הפתוח, רוח נעימה מתחילה לנשוב וטיול הג'יפים הלילי עומד לצאת.גם חיות הבר שכל היום התחבאו, מנצלות את השעות הקרירות ומתחילות לצאת ממחבואן, ערב בא!בטיולי הלילה אנו מסירים מהג'יפים את הגגות ובעזרת פרוז'קטורים סורקים את השטח ומחפשים את חיי הלילה של בעלי החיים ברמת הגולן.אבל לא רק בעלי חיים, גם הטבע כולו שונה לגמרי ומפתיע בשעות החשכה, תצפיות הלילה מיוחדות במינן ושונות לחלוטין מתצפיות היום כי בלילה רואים יותר רחוק.הנהגים שלנו נמצאים בשטח באופן קבוע ויודעים היכן לחפש את החיות השונות, אך יש לזכור כי החיות נמצאות בחיק הטבע ולא בכלובים בגן החיות, ולכן לא תמיד נוכל לראות את כל המגוון שהטבע מציג בפנינו.

 

 

הטיולים מתקיימים בג'יפים פתוחים (עם גג לצל) שבהם בד"כ מקום ל7 אנשים.
 
ברשותנו רשיון למשרד לטיולי ג'יפים מטעם משרד התיירות ומשרד התחבורה, ואנו החברה היחידה שכתובתה בגולן עם רשיונות אלה.
לפרטים נוספים ולהזמנות פנו לג'ימי

052-2543323