רמת הגולן היא ארץ הבוקרים, ארץ המרחבים הפתוחים. ובמרחבים הפתוחים רועים עדרי הפרות.

והפרות ממליטות עגלים. ואת העגלים לוקחים למפטמה, מאכילים אותם, וכשהם בני 15 חודשים מעבירים אותם לצלחת. (כן, מה לעשות, אמנם העגל במרעה חמוד ומתוק, אבל הקרניבורים רוצים בשר!)

 

כאן המקום לבשר בקר טרי:

 

יוסי גיליס

ממושב נוב הוא בוקר. עדר הבקר שלו רועה במרחבים שמסביב למושב. בקצביה שלו בתוך מושב נוב, גיליס ובנו ראובן מיישנים את הבשר וחותכים אותו ביד אוהבת לסטייקים נפלאים.סגור בשבת.

 

רועי תבור ואיתמר קנדליק

ממושב כנף הם מגדלי צאן. את הכבשים שלהם הם אורזים ומוכרים בסניף העין-גבי של חנות מרינדו שבבעלותם (ל"צפונבונים" -יש גם סניף ברמת השרון ובכיכר המדינה). החנות הגדולה והיפהפיה שלהם מתהדרת גם בתוצרת חקלאית של הגולן והגליל יחד עם כלי בישול נפלאים מכל העולם. 

 

ענבל ולילך

הקימו במושבה כנרת את "תמר בכפר". מלבד אפשרות לפיקניק במטע התמרים הסמוך וסיפורי המושבה כנרת שאבותיהן היו המייסדים שלה, תמצאו כאן כמובן גם תמרים בצורות ובאפנים שונים וגם חליטות ותבלינים, יינות ושמנים, ועוד דברים רבים ומיוחדים במבחר גדול וטרי. בבית הבד של הגולן הנמצא באיזור התעשייה של קצרין מייצרים כמובן שמן זית. אבל מה שמייחד את בית הבד הוא ניצול הגפת (מה שנשאר מהגרעין אחרי שהשמן מוצה ממנו), ממנו מייצרים סבון גרגירי המשמש כפילינג נפלא לידיים.סגור בשבת

 

ב"טעם הגולן והגליל"

אשר במתחם "קסם הגולן" (מרכז המבקרים בקצרין) מקדמים את מכירת המוצרים המיוצרים בגולן. פירות וריבות, לחמים וגבינות, שמן זית ודבש – הכל מתוצרת הגולן והגליל. וגם – ב"מבשלת הגולן" הסמוכה– בירה טרייה המבושלת במקום מהמים הזכים של מעיין סלוקייה הסמוך.

 

כפר האמנים באניעם

בכניסה למושב אניעם מתפתח לו כפר אמנים.בביתנים היפים שבמקום, מציגים רבים מאמני הגולן את עבודותיהם: תכשיטים מזהב או מכסף, ציור והדפסה, מסגרות וצילומים, אריחי קרמיקה וגם רפואה משלימה.

 

ואיך מגיע היין לבקבוקים?

האקלים המיוחד ואדמות הבזלת הכבדות עשו את הגולן לארץ יקבי היין.שאטו גולן ממש מול סוף המסלול של נחל אל-על, בכניסה למושב אליעד נמצא היקב שהקימו יצחק וגילת ריבק מאליעד בשיתוף עם שושי ושוקי בראון. ביקור בתיאום מראש בלבד. 

 

יש כמובן גם את

יקבי הגולן בקצרין

 

ועוד המון יקבי בוטיק קטנים:

 

במרכז המבקרים בראשית

אשר בבית האריזה "פירות גולן" תוכלו לעקוב אחרי מסעו של התפוח מרגע אחרי שנקטף ועד שהוא מגיע לסופר שלכם.בתיאום מראש.

חנויות עם מוצרים מהגולן